کنبانوا میناسان:)

امروز اتفاقی تو اینترنت به مطالبی برخوردم که خیلی ذهنم رو مشغول کرده 

کلا تو فکر رفتم که اصلا انیمه دیدن کار درستیه یا نه ؟

حتما شما هم برخوردین به این قضیه چه تو انیمه و چه تو اینترنت که اوتاکو بودن جنبه ی منفی ای داره 

هر وقت تو یه انیمه لو میره که طرف اوتاکوئه همه دید بدی نسبت بهش پیدا می کنن 

خب من همیشه برام سوال بود که چرا اینطوریه و با توجه به چیزهایی که فهمیده بودم از فرهنگ ژاپن و انیمه ها یه پست هم گذاشتم و یه چیزایی رو درباره ی اوتاکو ها توضیح دادم  

اما امروز یه مطلبی رو خوندم که باعث شد واقعا به فکر برم در مورد خیلی از چیز ها در مورد ژاپن .

مطلبی که امروز خوندم (ای کاش نمی خوندم) در مورد یه سری از جنایت های خیلی فجیع و وحشتناک تو ژاپن بود 

و واقعا از هر چی فیلم ترسناک و داستان های تخیلی بی رحمانه تر و وحشتناک تر بود(اینم بدونید من تا همین امروز خیلی مدعی بودم که از چیزای ترسناک خوشم میاد همیشه دنبال همچین مطالبی بودم اما از امروز به بعد تصمیم گرفتم که به هیچ وجه همچین موضوعاتی رو دنبال نکنم) 

خلاصه اینکه خیلی خیلی این چیزایی که خوندم ناجور بودن و نکته ای که تو خیلی هاشون مشترک بود این بود که مجرم اوتاکو بوده حتی یکیشون به "قاتل اوتاکو" معروف شده بوده 

یادمه چند سال پیش تو یه انیمه به اسم لاکی استار این موضوع رو گفت که همیشه وقتی یه جنایتکار دستگیر میشه طرف اوتاکو از آب درمیاد من اون موقع نمی دونستم ولی انگار واقعا این قضیه حقیقت داشته 

از قضا هم این اوتاکو ها همگی به انیمه های ژانرهای خاص هم علاقه دارند یعنی عملا وقتی میگن طرف اوتاکوئه یعنی طرف دچار انحرافات شدید *** هستش و همین ها دلیلی میشن که این افراد در دنیای واقعی هم دست به کارهایی میزنن که نباید بزنن 

(تو اینستاگرام هم دیدم یه نفر نوشته بود که از یه ژاپنی پرسیدم که چرا اوتاکو بده ؟ دقیقا جوابش عین همین جمله ی بالا بود) 

در کل خیلی این قضیه روم تاثیر گذاشت و نظرم رو در مورد خیلی از چیزها عوض کرد 

بین اون چیزی که تو من ذهنم برای انیمه تعریف شده با اون چیزی برای یه اوتاکو تعریف شده خیلی تفاوت هست 

اینو کاملا مطمئنم که من اوتاکو نیستم هیچ وقت هم نمی خوام باشم !

همینطور در مورد انیمه دیدن هم به شک افتادم .

من انیمه رو به خاطر داستان پردازی پیچیده و شخصیت پردازی خاص و نقاشی هاش دوست دارم 

نه به خاطر فن سرویس های بی معنی و همیشه هم از اچی متنفر بودم از یائویی هم بدم میاد 

دلیلی که این چند سال انیمه ندیدم هم همین بود که انیمه های جدید همه اهم و اوهوم شدن با داستان های سطحی و کاراکترای غیر واقعی دقیقا برای راضی کردن همون افراد به اصطلاح  اوتاکو 

اگه این وضعیت ادامه پیدا کنه فکر نمی کنم دیگه انیمه ببینم

خب بلاگ ناراحت کننده ای بود . ببخشید نصفه شبی :)

امیدوارم که همه با هم رستگار بشیم :)

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تحقيقات نرم افزاريoffice Sandra نجوای رها وبلاگ شخصی علی مردان ریگی Adrian کافه چاپ نصر عقل و عشق Asia خداوند شبان من است ایران زالو دات کام